Hlavní strana » O firmě

Charakteristika firmy Elkosi, spol s r.o.

- výrobce zdravotnické techniky

- kovoobrábění

Založení firmy: 14.2.1992
Název firmy: Elkosi spol. s r.o.
Sídlo firmy: Černá Hora , U lihovaru 495, PSČ 679 21
Právní forma: společnost s ručením omezeným
IČO: 454 75 369
DIČ: CZ454 753 69
Firma Elkosi spol.s r.o. je firma strojírenská, nachází se v obci Černá Hora, okres Blansko. Obec Černá Hora má 2000 obyvatel a leží 25 km severně od Brna /silnice č.43/. Černá Hora přísluší do okresu Blansko, jež je sídlem mnoha strojírenských i elektroniku vyrábějících firem /ADAST Adamov, ČKD Blansko, Metra Blansko, Celestika a.s. apod./

Objekty firmy Elkosi jsou v současné době umístěny na ploše 3500 m2 .Pro perspektivní využití máme dále k disposici plochu cca 7000 m2, jež je zabezpečena energiemi /zemní plyn, el. energie, voda, odpadní voda/. Areál firmy i další rezervní pozemek patří do průmyslové zóny obce‚ Černá Hora.
Firma Elkosi spol. s r.o. se zaměřuje na výrobu zdravotnického zařízení /mobiliáře/ určeného pro nemocnice, domovy pokojného stáří, soukromá lékařská zařízení, ordinace apod. Firma Elkosi s.r.o. současně polovinu své kapacity zaměřuje na kompletní obrábění kovů /soustružení, frézování, vrtání, broušení, svařování, lisování apod./. Svařování je také zabezpečeno v ochranné atmosféře, svařujeme nerez, hliník apod. Firma Elkosi spol. s r.o. zabezpečuje výrobu v následujících oblastech:
1.Výroba finálních produktů.
- výrobky zdravotnické techniky /polohovací postele, noční stolky, infuzní stojany, servisní stolky, vozíky pro rychlou pomoc, zástěny, WC křesla apod/. Současně vyrábíme matrace do postelí, přikrývky nemocniční, povlečení do nemocničních postelí, polštáře, ortopedické a rehabilitační pomůcky apod.
- tresory /určené do zabudování do nábytku/ "nábytkového typu", ovládání mechanické a elektronické.
- poštovní schránky

2. Kooperační výroba
- pravidelná výroba částí strojů a zařízení, strojírenských výrobků apod. pro finalizující strojírenské firmy /Adast Adamov, ESB Brno, Rexroth-Mannesmann, Hydraulika Leiter, Synco-Metall, Apos Blansko, TS Bohemia Hydro, Hydraulika Tomášek apod./. Mimo tuzemské firmy spolupracujeme také s firmami v zahraničí /Německo, Anglie/.

3. Jednorázová výroba dle výkresové dokumentace zákazníka.
Výrobky dle požadavku zákazníka povrchově upravujeme /práškové barvy TIGER LACK, niklování, chromování, zinkování/.

Firma Elkosi spol s r.o. může zabezpečit dopravu výrobků vlastním nákladním autem /PEGUEOT Boxer/.